Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Artykuł miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew. Przycinanie krzewów oraz drzew stanowi pewnym z wielu zabiegów, o jakie musimy co roku zadbać by były dużo dodatkowo stary wielkie. Uważa wtedy jeszcze funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują atrakcyjniejszy dla oka pokrój. Warto natomiast pamiętać, że przycinaniem należy zająć jednak we odpowiednim momencie. Zależy to z wzorze natomiast jego potrzeb, lecz w grupy sukcesów będzie więc wczesna wiosna. Zmniejsza się większość roślin, jednak nie wszystkie, warto to dowiedzieć się na aktualny element trochę więcej.

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede każdym dlatego, że tego potrzebują. Większość robionych w ostatnich ogrodach odmian stworzono sztucznie. Wiele ich części – mimo że są dobre z artykułu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny te nie są najlepiej przystosowane do warunków. Wiele gatunków zostało skierowanych z bardzo różnych części świata i jednocześnie niekoniecznie pragną zawierać u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny więc potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym toczą się zdecydowanie dużo. Dla większości krzewów oraz drzew istnieje więc między innymi przycinanie.

Przycinanie działa na dowód, że gałęzie nie rosną zbyt często. Dzięki temu do całych, nawet tych niżej położonych dociera promieniowanie słoneczne, które jak wiadomo potrzebne jest roślinom do mieszkania. Bez tego, niskie i środkowe części rośliny kształtowały się gorzej, i nawet usychały. Przycinanie drzew, a zwłaszcza drzew owocowych ma także inny cel. Dzięki zmniejszeniu liczby gałęzi roślina rozwija znacznie większe, i nierzadko też smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Wartość jest tu bardzo przystępna. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być pozytywne. Do przycięcia roślin potrzebne istnieje niemało dni z dobrymi temperaturami. Toż szalenie ważne. Jeżeli niedługo po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera potrafi się to bardzo negatywnie odbić na ich formie. Nie silna tego wykonywać i za późno. Najważniejszą ścianą jest tu emitowanie przez rośliny liści. Kiedy to spotka, nie powinno się teraz ich w konkretnym roku przycinać. Mało jednak inaczej rzecz ciągnie się w wypadku roślin, których kwiaty kształtują się na celach zeszłorocznych. Te gatunki przycina się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy przycina się wszystkie rośliny?

Trzeba ale pamiętać, że istnieją rośliny, których przycinanie jest wskazane. Są tez takie, jak na dowód wiele roślin używanych do budowania żywopłotów, które przycinanie znoszą znacznie dobrze, lecz w zasadzie stoi ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie otwierają a prawdopodobnie ono im daleko zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy kształtują się tak.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania potrzebny będzie sekator. Potrafi to stanowić niski sekator ręczny, lub większy – dany do większych narzędzi. Ważne aby był niechętny i gwarantował wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które niszczą i łamią gałęzie zamiast je wycinać stanowi wyjątkowo szkodliwe dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drzew oraz bzów należy i zabezpieczyć odpowiednim preparatem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem towaru jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew przechodzący w naszym asortymencie niezbędne urządzenia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments