Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasóweczki

Uprawa drzew owocowych to wysokie zajęcie – nawet jak dysponujemy zaledwie kilkoma drzewami najpopularniejszych odmian. Dzięki nim umiemy każdego roku zajmować się drogimi w witaminy i dobrymi owocami. Stronę z nich posłuży nam do przygotowania pysznych przetworów na zimę. Wiele drzew owocowych że jedzeń i owocować bardzo długo. Wymagają jednak dobrze pielęgnacji. Konieczne istnieje na dowód regularne zapewnianie ich przed infekcjami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest potrzebne?

Opryskiwanie konieczne jest ze względu na pozostałego typu choroby i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby wykonywane są przede wszystkim przez atakujące drzewa grzyby. W poszczególnych przypadkach potrafią być one stworzone również przez infekcje bakteryjne i wirusowe, jest ostatnie a zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie potrafią się rozwijać na drzewach owocowych, nawet jak potencjalnie sprawiające je grzyby, bakterie, czy wirusy są te w konkretnej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy stosować zarówno w punktu zabezpieczenia innych roślin, nawet jeżeli nie występują one w strefie. Obniża się w obecny technika możliwość przenoszenia chorób przez istniejące na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Stosowane w podobni sposób środki owadobójcze kupią na ubezpieczenie drzew owocowych przed szkodami, jakie mogłyby inaczej zostać wykonane.
Rodzaje oprysków do drewien owocowych

Wiele oprysków branych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o dużym spectrum działania, które zabijają wiele rodzajów grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą mieć również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków zakłada się a to, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie ustawiać się choroba. Przyjmuje się wtedy dobrze dobranych oprysków, o składzie dobranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy daje się opryski?

Ze względu na panujący u nas czas, większość patogenów rozciąga się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede wszystkim zarodniki grzybów, które ale też w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Czas jak należy zrobić pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka wskazana jest do ich zrobienia dana jest przeważnie na opakowaniu środka. Jeśli nie – warto zapytać sprzedawcę. Szykuje się je nim na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to absolutne wyjście?

Wiele osób ma wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drewien owocowych. Z samej strony przynoszą one przed chorobami – z innej natomiast, ich elementy mogą w roślinach pozostać dość długo, i nawet przedostać się do owoców. Warto wiedzieć nie wszystkie środki używane do oprysków są tak toż niebezpieczne dla pracowników. Wiele substancji całkowicie znika z roślin obecnie w złym czasie po skończeniu oprysków. Na placu te są i środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które nierzadko są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki kooperacji z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments