Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Kleczew

Prasóweczki

Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym – Panele podłogowe są drinkiem z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Traktują one nieskończenie wiele zalet, dzięki temu są tak często wybierane. Są lekkie, proste w utrzymaniu czystości, pasują do wszelkiego stylu wnętrza, no i dosyć łatwo się je daje. Nie potrzeba do tego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Dobra

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można umieścić w wszelkim pomieszczeniu. Ich możny wybór kolorystyczny a dodatkowo imitacyjny sprawia, że można je bez problemu przystosować do drugich poziomów w jakich zostały urządzone pomieszczenia. Panele podłogowe będą więc wybrać do miejsc zaopatrzonych w ruchu klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich tony są bardzo szerokie, można bez problemu kupić panele białe, w stopniach szarości, brązu i nawet panele czarne. Ale najważniejszą rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich kształty.

Zobacz również Palarnia kawy

Z tego jaka jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek koniecznych do zdobycia. Przed zakupami należy to dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w jakim wymaga się ustawić na podłodze panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie obowiązkowych.

Panele podłogowe Dobra

Panele podłogowe Dobra

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma kształty od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można wyszukać w wszelkim hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zwykle możemy się spotkać spośród obecnym, iż w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli a na dowód salon, jaki pragniemy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, kiedyś będziemy potrzebowaliby zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się także w składach natknąć na panele o nieco innych wymiarach, bardziej interesujących. Do nich wolno na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo wąskie. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są dlatego one o moc mniejsze niż tradycyjne panele podłogowe. Tak samo jest same z panelami bardzo szybkimi, jakie korzystają nie bardzo niż 80cm długości. Takie młode i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, w sukcesie bardzo dużych pomieszczeń montowanie takich wąskich i bliskich paneli będzie znacznie czasochłonne i trudne.

Panele podłogowe Dobra

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie tworzy okazje zakupu paneli na produkcję, a ważna oddać do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupiło się ich zbyt bardzo. To ile w poszczególnej paczce spotyka się metrów kwadratowych paneli, chce od wymiarów poszczególnych paneli. W ruchu spośród obecnym najczęściej w paczce spotyka się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto więc doświadczyć przy zakupie, gdyż dzięki temu szybko można wymienić ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Dobra

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments